LinkedinTwitterRss

NL | FR | EN | PT

Belofloripa - NLBelofloripa - NL
Belofloripa – NL
  • Over Belofloripa
    • 361° import & export consulting
    • 361 Graus
    • Grace Keli de Aguilar Gomes
    • Team
    • Jobs
    • Baanbrekers – Kracht uit afkomst
  • Diensten
    • Importdiensten
    • Exportdiensten
  • Landen
    • België
    • Brazilië
    • Canada
    • Mexico
    • Singapore
    • Thailand
    • Verenigde Staten
  • Nieuws & Events
  • De Toekomst is Internationaal
  • Cases
  • Contact
Menu back  
 

Nieuwe Europese Merknaamwetgeving binnenkort van kracht

maart 8, 2016Import & Export

ID:102930725De Europese Commissie heeft eind 2015 de aanpassing van de merknaamwetgeving gepubliceerd (Verordening (EU) nr. 2015/2424), waardoor vanaf 23 maart 2016 nieuwe regels geldig zijn voor merknaamregistraties. Hierbij worden ook enkele naamsveranderingen doorgevoerd: ‘Gemeenschapsmerk’ (Community Trade Mark) zal vanaf dan ‘Uniemerk’ (European Union Trade Mark) heten, en het Harmonisatiebureau (Office for Harmonization in the Internal Market) zal vanaf eind maart hernoemd worden tot het Bureau voor Intellectuele Eigendom van de Europese Unie (European Union Intellectual Property Office/EUIPO).

 

Ook in de Belgische merknaamwetgeving zullen er, omwille van een nieuwe Europese Richtlijn die van kracht is sinds 13 januari 2016, wijzigingen aangebracht worden. De 28 deelstaten krijgen een driejarige periode om de wetten te implementeren, waarbij voor administratieve invalidatie en herroepingsprocedures worden zelfs 7 jaar vooropgesteld.

 

Hieronder lijsten wij enkele van de veranderingen voor de Europese merknaamregistratie op:

  • Er komt een nieuwe betalingsstructuur voor het aanvragen van het Uniemerk. Volgens de huidige structuur betaalt men een bedrag waarvoor een aanvraag in drie klassen kan ingediend worden. In de toekomst zal men echter per klasse betalen, wat een lagere kost met zich meebrengt (EUR 850 voor de eerste klasse, EUR 50 voor de tweede en EUR 150 voor de derde en volgende klassen). Ook het verlengen van een merknaamregistratie wordt goedkoper (EUR 500 voor één klasse).
  • Vanaf 1 oktober 2017 hoeven merknamen niet langer grafisch gerepresenteerd worden, zolang ze duidelijk en precies zijn. Dit laat dan ook toe om geuren en klanken te registreren.
  • Administratieve procedures voor doorhaling en herroeping van merknaamregistraties zal in de toekomst verplicht bij Bureaus van Intellectuele Eigendom gebeuren en niet langer enkel in de rechtbank.
  • Goederen in transit kunnen in beslag genomen kunnen worden indien ze een inbreuk betekenen op de Europese merknaamrechten, tenzij er kan bewezen worden dat er geen inbreuk wordt gepleegd in het land van bestemming.
  • Het zal niet langer mogelijk zijn om het gebruik of de registratie van een merk te verhinderen wanneer – op het moment van registratie – het gelijknamige, reeds geregistreerd merk zou kunnen ingetrokken worden omwille van niet-gebruik.
  • Ook wanneer een merk reeds meer dan 5 jaar geregistreerd is zal bewijs van gebruik opgevraagd kunnen worden in alle doorhalings-, oppositie- en herroepingsacties.
  • De verdediging van ‘eigen naam’ zal enkel gelden voor natuurlijke personen, terwijl het gebruik ervan in een bedrijfsnaam kan aanzien worden als een inbreuk op de regelgeving.
  • Gebruik van een merknaam in vergelijkende advertenties kan beschouwd worden als een inbreuk, tenzij het voldoet aan de criteria van de Vergelijkende Advertentie Richtlijn (2006/114/EC).
  • Voorbereidende handelingen zoals de verdeling en verkoop van labels, verpakkingen en gelijkaardige producten die vervolgens gecombineerd kunnen worden met producten die een inbreuk plegen op de regulering, kunnen beschouwd worden als onwettelijke handelingen.
  • Alle merknamen, op nationaal en Europees niveau, dienen geregistreerd te worden in de kleur waarin ze worden gebruikt en dit met retroactieve kracht. Indien dit niet gedaan wordt en het merk wordt gebruikt in een specifieke kleur, bestaat het risico dat het merk nietig wordt verklaard of dat de rechten ervan niet kunnen afgedwongen worden in geval van klachten.

 

Officiële bron: Publicatieblad van de Europese Unie

 

Wilt u meer weten over merknaamregistraties, met name de kosten en procedure hiervan en hoe het merkenrecht gehandhaafd kan worden in het buitenland? Kom dan zeker langs op één van onze gratis ontbijtinfosessies omtrent merknaamregistratie: 
  • Vrijdag 18 maart te Brugge
  • Dinsdag 22 maart te Aalter

Voor meer info en inschrijvingen, zie www.exportbreakfast.be

merknaamregistratie
Deel dit artikel
TwitterLinkedInGoogle+
Related posts
24/11/2017 – De Toekomst is Internationaal met keynote spreker Staatssecretaris van Buitenlandse Handel Pieter De Crem
oktober 6, 2017
Partner Belofloripa: Brussels Invest & Export
Brussels Invest & Export bekoort Braziliaanse ondernemers
juli 19, 2017
Brugse Zot verovert Brazilië
april 4, 2017
Wat is en wat lijkt: de Braziliaanse vleeskwestie
april 4, 2017
Economische Vooruitzichten Brazilië
februari 13, 2017
ATA carnet geldig in Brazilië
februari 13, 2017
  • Afgelopen Events(33)
  • Belofloripa in de pers(11)
  • Import & Export(27)
  • Nieuwsbrief(45)
Aankomende events
Nieuwsbrief
Highlights
  • Brugse Zot verovert Brazilië
    april 4, 2017
  • Grace Keli in São Paulo tijdens missie Staatssecretaris Pieter De Crem
    april 19, 2016
  • Spotlight: Lapauw kondigt dochtervestiging in Brazilië aan
    maart 15, 2016
  • Waarom investeren in Brazilië nu ideaal is – Deel 2
    maart 15, 2016
  • Belofloripa richt nieuwe Braziliaanse vestiging op
    mei 6, 2015
  • Pieter De Crem belicht opportuniteiten in Brazilië tijdens seminarie
    april 23, 2015
Tags
Apex Brasil Award BECI België Beurs Brascam Brazilië Brugge Brussels Invest & Export BW Expo Cursus De Belofte De Community Gent Den Brugschen Beer De Tijd De vrije markt Douanedocumenten Economische teasers Export plan Flanders Investment & Trade Flanders Investment and Trade Gezondheidssector Handelsmissie Haven van Gent Haven van Zeebrugge Hospitalar Hub Incoterms KBC Kris Clerckx Markant vzw Mexico Ondernemen Onderwijscafé Pieter De Crem POM West-Vlaanderen Seminarie Singapore São Silvestre Corrida Trends Unizo Vitória Voka Womed Award één
Hoofdkantoor België

Collaert Mansionstraat 18
8000 Brugge
BELGIË
Tel: +32 50 61 51 91

info@belofloripa.be

Kantoor São Paulo

Rua Dr. Guilherme Bannitz, 126
8° andar - Conj. 81 - Itaim Bibi
São Paulo - SP
CEP 04532-060
BRAZIL
Tel: +55 11 2348 5387

Belofloripa ®

Belofloripa is een adviesbureau dat bedrijven begeleidt, coacht en adviseert op weg naar en in nieuwe, onontgonnen markten. 360° expertise, kennis en professionaliteit verrijkt met the additional degree van passie voor internationaliseren. Het resultaat is 361° import & export consultancy, gekruid met motivatie en passie.

Find us on:

TwitterRssLinkedin
© Belofloripa - Contact - Privacy & Voorwaarden

designed by leadstreet.be for belofloripa